Prawo medyczne

Adwokat Katarzyna Budzoń-Grabek, adwokat Kinga Henzel – Janowska i adwokat Karolina Stachura pomogą Państwu w dochodzeniu odszkodowań za błędy medyczne (błędy w sztuce lekarskiej) a także w egzekwowaniu praw pacjenta podczas leczenia i po jego zakończeniu. Współpraca z Kancelarią Adwokacką umożliwi Państwu ustalenie wysokości kwoty należnego zadośćuczynienia, zakresu naprawienia szkody (pokrycia poniesionych przez Państwa kosztów) oraz sposobu, kosztów i czasu ich dochodzenia. Skorzystanie z usług profesjonalistów

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej w sprawie z zakresu prawa medycznego, skontaktuj się z nami

Nasze specjalizacje

Adwokaci pomogą Państwu przy sprawach:
zadośćuczynienia za błąd medyczny (uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia)
– zadośćuczynienia za zaniedbanie lekarza, pielęgniarki, położnej lub szpitala
– naprawienia szkody powstałej na skutek złej diagnozy lub złego leczenia bądź zakażenia
– odszkodowania za utratę zdolności do pracy
– dochodzeniu roszczeń przed wojewódzką komisją ds. orzekania o zdarzeniach medycznych
– zadośćuczynienia za śmierć osoby najbliższej
– dochodzenia roszczeń od koncernów farmaceutycznych (odpowiedzialność za leki)
– negocjacje odszkodowania z placówką odpowiedzialną za błąd medyczny
– reprezentacja w postępowaniach przed ubezpieczycielem, który odpowiada finansowo zamiast podmiotu odpowiedzialnego za błąd w sztuce lekarskiej
– dochodzenie odszkodowania, zadośćuczynienia i renty w postępowaniach cywilnych
– dochodzenie praw pacjenta w toku procesu karnego
– uzyskanie pełnej dokumentacji lekarskiej
– uzyskanie zgody na leczenie małoletniego
– uzyskanie zadośćuczynienia za śmierć dziecka poczętego
– zastępstwo przed sądem lekarskim i rzecznikiem odpowiedzialności dyscyplinarnej
– obrona w sprawach karnych lekarzy

Co nas wyróżnia?

Kancelarie Adwokackie BHS-Adwokaci przy świadczeniu usług prawnych z zakresu prawa medycznego korzystają z pomocy wykwalifikowanych lekarzy, aby dokładnie zrozumieć z punktu medycznego każdy konkretny przypadek. Doświadczenie przy prowadzeniu spraw na rzecz pokrzywdzonych pacjentów, pozwala adwokatom ocenić zasadność składania wniosków do wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych, a także dokonać trafnego wyboru, czy skierować sprawę do sądu cywilnego czy do sądu karnego lub też wszcząć postępowanie przed ubezpieczycielem.

Zlecając prowadzenie sprawy Kancelarii Adwokackiej zyskują Państwo gwarancję w pełni profesjonalnej pomocy prawnej, indywidualne podejście do potrzeb klienta oraz pełną dyskrecję w ciągu całej współpracy.

Szczególnie delikatnie podchodzimy do spraw o zadośćuczynienie za śmierć najbliższej osoby, zdając sobie sprawę z trudnego położenia, w jakim się Państwo znaleźli. Naszym celem jest uzyskanie dla Państwa najwyższego świadczenia przy minimalizacji negatywnych doznań związanych z procesem sądowym.

Pomoc adwokata

W celu umówienie spotkania z adwokatem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Dołożymy wszelkich starań, aby porada prawna i reprezentacja w sprawie z zakresu prawa medycznego odbyły się zgodnie z Państwa oczekiwaniami.