Prawo spadkowe

Kancelarie adwokackie adwokat Katarzyny Budzoń-Grabek, adwokat Kingi Henzel – Janowskiej oraz adwokat Karoliny Stachury z siedzibą w Krakowie zajmują się prowadzeniem spraw spadkowych, począwszy od udzielania porad prawnych, dotyczących sporządzania testamentu, prowadzenia postępowań o stwierdzenie nabycia spadku aż po dział spadku, dochodzenie roszczeń o wypłatę zachowku oraz faktyczną realizację ustaleń ugodowych lub sądowych.

Sprawy spadkowe

Adwokaci zajmują się takimi sprawami jak:
stwierdzenie nabycia spadku
– stwierdzenie nieważności testamentu
– wydziedziczenie krewnego
zachowek po zmarłym spadkodawcy
dział spadku i zniesienie współwłasności
– stwierdzenie nabycia zapisu windykacyjnego
– realizacja zapisu zwykłego i polecenia
– zaliczanie darowizn za życia w skład schedy spadkowej
powództwo o wyłączenie krewnego z kręgu spadkobierców
– pomoc przy sporządzaniu testamentu
– planowanie dziedziczenia
– umowny dział spadku
– ochrona przed długami spadkowymi
spis inwentarza spadkowego
– ustalanie składu majątku spadkowego i jego wartości
– dochodzenie roszczeń z masy spadkowej
– dziedziczenie przedsiębiorstwa / udziałów w spółce
– zmiana postanowień spadkowych (nowi spadkobiercy/znalezienie testamentu)
podatek od spadków (deklaracje, porady, optymalizacje)
międzynarodowe sprawy spadkowe

Reprezentacja w sprawach spadkowych

Adwokaci reprezentują klientów przed sądami wszystkich instancji oraz przed Urzędem Skarbowym. W przypadku spraw niespornych pomagają przy załatwieniu formalności w drodze ugody, zawieranej przed notariuszem.

Priorytety Kancelarii Adwokackich BHS – Adwokaci

Głównym celem Kancelarii Adwokackiej jest zapewnienie Państwu pomocy prawnej na każdym etapie sprawy spadkowej. Dbamy o właściwe podejście do klienta, który niejednokrotnie zmuszony jest prowadzić postępowania spadkowe niedługo po stracie bliskiej osoby. Gwarantujemy rzeczowe i indywidualne podejście do każdej sprawy. Dzięki doświadczeniu adwokatów, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu najwyższy poziom porad prawnych oraz dobrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Doświadczenie w prowadzeniu postępowań spadkowych

Adwokat Katarzyna Budzoń-Grabek, adwokat Kinga Henzel-Janowska i adwokat Karolina Stachura w ramach profilu swoich kancelarii zajmują się sprawami spadkowymi. Posiadają doświadczenie w prowadzeniu zarówno spraw typowych jak i spraw osób przebywających na stałe zagranicą, a także postępowań z udziałem obcokrajowców oraz małoletnich. Z racji wieloletniej praktyki zawodowej prawnicy Kancelarii Adwokackich BHS – Adwokaci pomogą Państwu znaleźć optymalne rozwiązanie konkretnej sprawy spadkowej.

Porady prawne z zakresu prawa spadkowego

Jeżeli potrzebujecie Państwo skonsultować swój problem z adwokatem, zlecić wszczęcie i prowadzenie sprawy albo szukacie prawnika, który pomoże Wam zrozumieć zawiłości spraw spadkowych, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu umówienia spotkania z adwokatem. Porady prawne udzielane są w Kancelarii Adwokackiej w Krakowie, zaś sprawy spadkowe prowadzone są na terenie całego kraju.